StJohnGreekOrthodoxChurch_Priests.jpg

ΙΕΡΕΙΣ

ΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΕΣ ΙΕΡΕΙΣ
StJohnGreekOrthodoxChurch_Priests_FrApos

Ιερατικώς Προϊστάμενος
Από 01.08.2020

ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝΤΕΣ ΙΕΡΕΙΣ

(δια του σταυρού οι κεκοιμημένοι)

+ Αρχιμ. Νικηφόρος Κυκκώτης
01.06.1966 - 30.09.1967


+ Αρχιμ. Λεόντιος Αριστοτέλους
01.10.1967 - 05.12.2001


Πρεσβ. Θεοδόσιος Κωνσταντίνου
23.06.1985 - 01.08.1990

 
+ Πρεσβ. Κυριάκος Πέτρου
01.09.1990 - 12.09.1997

Πρεσβ. Στέφανος Χρυσάνθου

27.12.2000 - 02.08.2004

Αρχιμ. Σπυρίδων Κατραμάδος
01.02.2002 - 14.07.2002


Αρχιμ. Θεόφιλος Λεμοντζής
01.08.2002 - 15.09.2002


Αρχιμ. Ιγνάτιος Κεράνης
01.08.2003 - 01.09.2004

Πρεσβ. Ιουλιανός Ichim

25.08.2007 - 15.04.2008

 

Αρχιμ. Σεραφείμ Χ. Παπαθανασίου

01.11.2006 - 30.06.2013

Αρχιμ. Θεοφάνης Πέτρου

01.09.2004 - 31.10.2006

01.08.2017 - 07.08.2020

Πρεσβ. Παύλος Γρηγορίου

04.04.2009 - 03.10.2021

+ Πρωτοπρεσβ. Ανδρέας Χατζησαββής

20.10.1992 - 15.10.2021